امروز: سه شنبه 22 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب)

پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) دسته: پاورپوینت
بازدید: 51 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1685 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 49

دانلود پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) بررسی تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) پاورپوینت جامع و کامل تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) کاملترین پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) پکیج پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) مقاله تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) تحقیق تبارشن

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 49 صفحه

تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) 1


مرکز اندیشه و پژوهش طرح هزاره


نام کارگروه: توسعه و منابع ملی
رئیس کارگروه: آقای عبدالرسول دیوسالار
تاریخ: 1391/8/16
تهیه کننده: عبدالرسول دیوسالار
همکاران (اعضای کارگروه): مهندس هومن ابوترابی، مهندس علی اسدی، مهندس فیروز بالكانی، دکتر غلامرضا حداد، عبدالرسول دیوسالار، دكتر موسی‌پور، دکتر مهرداد ناظری، ابوالفضل نوری
عنوان: تبارشناسی توسعه و پیشرفت در اندیشه غرب
كلیدواژه: پیشرفت، توسعه، رابطه پسینی و پیشینی
1. طرح تحقیق بیان مساله حرکت رو به جلو و کوشش در مطلوب نمودن هر چه بیشتر شرایط زندگی که رویکردی مثبت در بر دارد همان پیشرفت خوانده می‌شود که می‌توان آن را در زمره ویژگی‌ها و خواست‌ها و به‌عبارت بهتر اشتراکات نوع بشر فارغ از ملیت‌ها، دولت‌ها و نژادهای گوناگون دانست. این مطالبه در دوره ای در غالب نظریات پیشرفت و در مقطعی به عنوان نظریات توسعه مطرح شدند.


همانند تمامی دیگر ابعاد اندیشه بشری، برای مفهوم توسعه نیز می‌توان سابقه‌ای تاریخی یافت که بسترهای پیدایش، مفاهیم پیشینی، روند زایش، تحول و احیاناً افول و همچنین قرائت­های مختلف آن را در برگیرد.

3 1. طرح تحقیق بیان مساله بنابراین مساله اصلی این است که:

سیر تکوین تاریخی مفهوم توسعه و پیشرفت ، چه ابعاد معنایی و ساختی را در این مفاهیم گنجانیده و بدین ترتیب حوزه های تفاوت و تشابه و نسبت این مفاهیم چگونه ترسیم می شود؟


4 1. طرح تحقیق ضرورت های تبارشناسی «ما باید سوژه را كه گویا همه چیز از اوست كنار بگذاریم... به عبارت دیگر به تحلیلی دست یازیم كه ساخت سوژه در درون یك چارچوب تاریخی را بتواند توضیح دهد و این همان چیزی است كه من تبارشناسی می­نامم. یعنی شكلی از تاریخ كه می­تواند شكل­گیری دانش­ها، گفتمان­ها، مصداق­های ابژه­ها و غیره را توضیح دهد». میلز،1388:48

در واقع نیل به وضعیت توسعه یافته­تر، نیازمند فهم شبكه معنایی تاریخی توسعه است. یكی از مهمترین مفاهیم در شبكه معنایی توسعه كه نقشی مهمی در تبارشناسی آن دارد، اندیشه پیشرفت و ترقی است 5 1. طرح تحقیق ضرورت های تبارشناسی پیشرفت به مثابه بخشی از سیر تکوین نظریه توسعه
تبارشناسی مفهوم پیشرفت به عنوان گامی در تبارشناسی مفهوم توسعه
پیشرفت به مثابه ویژگی تمدنی
پیشرفت ویژگی تمدنی تاریخ معاصر بشر و به تعبیر گابریل آلموند قلب فرهنگ مدرن است.
پیشرفت به مثابه نظریه ای تاریخ مند
شكل­گیری و كاربست نظریات پیشرفت در یک مقطع تاریخی مشخص.
پیشرفت به مثابه یک شبکه معنایی


6 1. طرح تحقیق پرسش ها تاریخچه شكل گیری پیشرفت به مثابه یك مفهوم و پیشرفت به مثابه مجموعه ای از نظریات چیست و چه سیر تحولی برای آن می توان قائل شد؟

بنیان های فلسفه تاریخی تكوین اندیشه پیشرفت در غرب چه بوده­اند؟

گذار نظریات پیشرفت به نظریات توسعه در چه بستر تاریخی به وقوع پیوست و چه تفاوت های بنیادی را میان آنها پدید آورد؟ 7 ریشه یابی مفهوم پیشرفت 1 1. ریشه یابی مفهوم پیشرفت معنای واژه پیشرفت پیشرفت (gradior) حرکتی به جلو (pro) و گام‌به‌گام است، یعنی حرکتی زنده و فعال و نه جابجایی ساده.

واژه پیشرفت با قرارگیری در برابر مفهوم سکون، به نوعی حرکت اشاره دارد. پرودن در توصیف پیشرفت آن را برقراری حركتی جهانی و نفی هر گون سكون یا فرمول ثابت می خواند.
Iggers,1982:58 9 1. ریشه یابی مفهوم پیشرفت مفهوم پیشرفت پیشرفت گونه ای از تغییر است. یعنی از پیشرفت، حرکت استنباط میشود
تغییر + مثبت بودگی = پیشرفت تغییر + منفی بودگی = پسرفت

مفهوم پیشرفت در یک منظومه معنایی با سکون و پسرفت هویت می‌یابد. از منظر ماهیت شناسی، پیشرفت مفهومی خطی و مکانیکی است.

رگه های مثبت گرائی و ایده آل گرائی در مفهوم پیشرفت. بنوئست در اینخصوص می گوید:
«پیشرفت فرایندی افزاینده و رو به گسترش است که آخرین مرحله آن همواره مطلوب‌ترین و بهترین حالت محسوب می‌گردد» (Benoist, 2008).

10 1. ریشه یابی مفهوم پیشرفت معنای واژه پیشرفت بری در تعریف خود می نویسد: پیشرفت به معنای این است كه تمدن به سوی مسیر مطلوب خود حركتش را آغاز نموده،‌ ادامه می دهد و ادامه ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) , بررسی تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) , پاورپوینت جامع و کامل تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) , کاملترین پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) , پکیج پاورپوینت تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب) , مقاله تبارشناسی توسعه و پیشرفت (در اندیشه غرب)

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر